Наши студенты проходят практику на следующих предприятиях:
- Медицинский центр «Медмарин»
- Управление культуры и туризма Одесского городского совета
- ТОВ «Центр переводчиков «ТРИС»»
- Общественная организация «Ассоциация переводчиков и филологов»
- Частное предприятие «Международное агентство «Интер Сервис Плюс»»
- Одесский городской совет
- ОБФ «Дом моряка»
- Главное управление внешнеэкономической деятельности и европейской интеграции Одесской областной государственной администрации
- Общественная организация «Альтернатива»
- Бюро переводов «Слово»
- Туристическое агентство «Феод Групп»
- ООО «Одесская международная школа»
- ООО Фабрика туризма
- Британский совет
- ООО Компания «Чеширский кот»
- ТОВ Аспект-Украина
- Одесская ООШ№38
Языковая практика за границей
В изучении иностранных языков важны не только теоретические знания, которые студенты получают во время учебного процесса, но и их практическое применение, особенно если студенты могут усовершенствовать свои умения в реально-речевой коммуникации с носителями языка. Факультет лингвистики и перевода предоставляет всем своим студентам возможность обучаться за границей, таким образом повышая свой уровень владения иностранными языками. Так, студенты факультета лингвистики и перевода Апаляева Анастасия (IV курс), Дильман Береника (III курс), Гроза Анастасия (III курс), Ковалева Юлия (III курс), Полеско Ольга (III курс), Талдыкина Виктория (III курс) и Ишкинеева Ксения (IV курс) доказали это на собственном примере.
В этом году Апаляева Анастасия посетила Интенсивные летние курсы немецкого языка Университета Вены. В первый же день все студенты сдавали тест, определяющий уровень языка. Анастасия легко справилась с этим заданием и была определена в группу В 1.1. Курсы длились с понедельника по пятницу. По окончанию занятий Анастасия сдала заключительный экзамен и получила сертификат.
В свободное время студенты не упустили возможность также посетить различные достопримечательности Вены.
Студенты III курса Дильман Береника и Гроза Анастасия летом посетили Китай. Они изучали китайский язык на курсах в Чжэцзянском университете (Zhejiang International Studies University) в г. Ханчжоу. У студентов и преподавателей сложились теплые и дружеские отношения, которые послужили достижению высоких результатов. В свободное от занятий время студенты имели возможность поближе познакомиться с китайской культурой и традиционной кухней, посетить интересные места и весело провести время.
По окончанию летних курсов наши студенты получили сертификаты, подтверждающие их обучение на курсах в Чжэцзянском университете.
Студенты англоязычных групп Ишкинеева Ксения, Ковалева Юлия, Полеско Ольга и Талдыкина Виктория в этом году посетили Соединённые Штаты Америки по студенческой программе Work&Travel. Студенты не только повысили свой уровень владения английским языком, но и узнали много нового о стране, ее жителях и культуре, а также посетили много интересных мест и городов.
«Мы гордимся нашими студентами и готовы поддерживать их стремления в совершенстве овладевать иностранными языками», - декан факультета лингвистики и перевода Ступак Инна Валерьяновна.
Договір на проведення практики студентів(1)
Договір на проведення практики студентів(2)
Договір на проведення практики студентів(3)
Договір на проведення практики студентів(4)
Методичні вказівки до виробничої практики
Методичні вказівки до переддипломної практики
Вирішення завдання підготовки висококваліфікованих фахівців спеціальностей «Міжнародні економічні відносини», «Менеджмент», «Готельно – ресторанна справа», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Економіка» вимагає закріплення набутих теоретичних знань практичними навичками роботи на конкретному підприємстві. Тому для організації і проведення практики студентів в ІПЕМО створені умови, що забезпечують не тільки закріплення отриманих студентами теоретичних знань за спеціальними дисциплінами, а й набуття ними практичних навичок і уміння працювати за спеціальністю на основі глибокого вивчення досвіду економічних процесів на підприємстві, укладання різних угод і контрактів, використання комп’ютерних технологій.
Об'єктами економічної практики студентів ІПЕМО є підприємства, установи, організації різних форм власності та сфер діяльності.
Наразі студенти ІПЕМО проходять практику:
- Харченко Роман, Жосан Вікторія, Румянцева Таїсія, Школьна Ірина, Чуйкова Олександра(Департамент культури та туризму Одеської міської ради);
- Шорніков Костянтин, Ткаченко Катерина(АТ КБ «ПРИВАТБАНК»);
- Годулян Влада( Готельний комплекс «Одеса»);
- Олейниченко Ганна, Орлова Аліна (Готель «Моцарт»);
- Завальнюк Віола, Ковальова Ганна (ПАТ «Одеський завод поршневих кілець»);
- Закордонець Юлія (ТОВ «ГЕО логістик»);
- Площенко Владислава (ПАТ Акціонерний банк «ПІВДЕННИЙ»);
- Луцький Артур (Департамент внутрішньої політики Одеської міської ради);
- Славинська Христина (ТОВ «Одамед»).
Практика студентів Інституту права, економіки та міжнародних відносин спеціальностей «Право», «Міжнародне право», «Правоохоронна діяльність» є важливою складовою частиною навчального процесу. Під час практики наші студенти не тільки закріплюють і поглиблюють теоретичні знання, одержані в процесі вивчення загальних та спеціальних юридичних навчальних дисциплін, а й набувають уміння та навички правозастосовчої практичної діяльності. У період практики студент стає учасником практичної діяльності із застосування правових норм, спостерігає й аналізує різні сторони діяльності юристів–практиків, вчиться здійснювати дії, пов’язані із захистом прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
Так, наразі, студенти ІПЕМО проходять практику:
- Брень Ілля, Гершун Інна, Кисса Майя, Пен Інбей (Головне територіальне управління юстиції в Одеській області);
- Вяткіна Анастасія (департамент кіберполіції Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Національної поліції України);
- Комар Анастасія, Пахомов Дмитро, Козак Іван (Адвокатське бюро «Макаров та партнери»);
- Колин Людмила (Рада адвокатів Одеської області);
- Кириленко Анастасія (Юридична клініка Національного університету «Одеська юридична академія»);
- Озарінська Анастасія (ТОВ Адвокатська компанія "БІ ЕНД ДЖИ" );
- Литвинцова Віолетта (Ширяївський районний суд).
Практична підготовка здобувачів вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»(освітній рівень другий(магістерський)) Інституту права, економіки та міжнародних відносин Міжнародного гуманітарного університету є невід’ємною складовою освітньо-професійних програм підготовки фахівців. Вона спрямована на формування загальних і фахових компетентностей здобувачів вищої освіти, закріплення теоретичних знань, отриманих за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь за відповідною спеціальністю.
Метою практики є формування та розвиток у здобувачів професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретного підприємства, установи, організації; оволодіння сучасними методами, формами організації праці, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.
Місцем проведення практики можуть бути бази інституту, підприємства, установи, організації різних видів економічної діяльності, форм власності в Україні, які здійснюють підприємницьку, торгівельну та фінансову діяльність.
Відповідно до освітньої програми «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» для здобувачів вищої освіти передбачено виробничу та переддипломну практику.
Практика студентів Інституту права, економіки та міжнародних відносин проходить більше ніж на двадцяти підприємствах та установах м. Одеси, серед яких можна визначити такі як: ТОВ «Булгар-травел-тур», ПАТ «Одеський завод поршневих кілець»,ТОВ «Сантерра», ТОВ «Денгруп», ТОВ «Моцарт готель груп», ТОВ «ОПАЛ-ІНВЕСТ», ТОВ «Інвац», ТОВ «П.А.І.Р.», філії відомих банків: ПАТ КБ «Південний», АТ КБ «Приватбанк», АТ «ОТП Банк»та інші.
Під час практики студенти виконують реальні функціональні обов’язки фахівців на підприємстві та мають змогу ознайомитись зі специфікою роботи у різних економічних відділах реального підприємства, працюючи з одним і тим же масивом даних, та побачити вплив рішень, прийнятих в одному відділі, на роботу інших відділів.
За період проходження практики студентам надається можливість ознайомитись із нормативно-правовими документами, а також провести економічні розрахунки на основі реальних статистичних даних.
Отже, під час практики здобувачі вищої освіти набувають нових професійних навичок та фахових умінь. Отримані в реальних умовах знання стануть міцним фундаментом для розвитку їхніх професійних можливостей та забезпечать конкурентоспроможність на ринку праці.
Перші кілька днів практики були присвячені знайомству з містом і пейзажній зйомці.
Студенти відвідали університет Мігеля Ернандеса у місті Ельче (Іспанія). Познайомилися з інфраструктурою університету і відділами. Особливу увагу звернули на бази підготовки фахівців за спеціальністю «Аудіовізуальна культура і журналістика». Мали можливість попрактикуватися в монтажних аудиторіях, на телестудії і в університетському радіоцентрі. Відбулася зустріч з віце деканом факультету «Аудіовізуальної культури і журналістики", викладачем операторської майстерності - Франциско Мартінесом, професором, викладачем режисури - Вінсентом Хав'єром і професором, викладачем журналістики Монсерат Мартін. В рамках студенти відвідали майстер-клас з операторської майстерності від фахівців провідного іспанського рекламного агентства. Правильно використовувати світло і колір студенти практикувалися на території середньовічного замку Санта Барбара.
В рамках практики також відбулася зустріч з директором Міжнародного кінофестивалю «CINE VOLNA» Анною Ільясовою. Діти дізналися багато інформації про кінофестивалі Іспанії, особливості їх організації та можливість участі в них молодих кінематографістів.
Величезне враження на студентів справила зустріч з актрисою і режисером Наталією Бондарчук. Вона розповіла про роботу з іменитими кінематографістами – Тарковським і Параджановим. А також про свого батька – Сергія Бондарчука.
Наші студенти також спостерігали за роботою «в полі» тележурналіста однієї з телекомпаній в умовах прямої трансляції.
За підсумком практики студенти кафедри кіно і телебачення отримали не тільки міжнародні сертифікати, а й море незабутніх вражень та важливих навичок.
Одеський медичний інститут Міжнародного гуманітарного університету має розвинену сучасну клінічну та аптечну базу, де студенти вже з другого курсу можуть проходити виробничу практику та відточувати свої навички, що у майбутньому дасть випускникам вагому конкурентну перевагу у працевлаштуванні. Дві нові університетські клініки, оснащені зручною і ефективною технікою від відомих виробників медичного обладнання надають можливість студентам-стоматологам не тільки спостерігати за операціями і асистувати у професійних лікарів, а й самим проводити багато процедур та приймати пацієнтів. У клініці «Odrex» майбутні лікарі беруть участь в постійних конференціях і тренінги, які проводять досвідчені фахівців, знайомляться з новітніми медичними технологіями і проходять практику за новими сучасними стандартами. Поширена аптечна мережа, яка є ефективною практичною базою для більшості студентів-фармацевтів грає найважливішу роль у підготовці та працевлаштуванні висококваліфікованих затребуваних провізорів. Як показують досягнення випускників минулих років, завдяки впровадженню абсолютно нового рівня практичної підготовки, Одеський медичний інститут проводить якісне і ефективне навчання майбутніх фахівців.