Адреса: Фонтанська дорога 33 (каб. завідувача 609)
Кафедра: вул. Рішельевська 28 (11 поверх)
Навчальна студія : вул. Рішельевська 28 (10 поверх)
Email: kafkinotvmgu@ukr.net
Facebook: @KinoTVOdessa
Instagram: kino.tv.mgu.odessa


Уварова Тетяна Іванівна
завідувач кафедри кіно і телебачення, кандидат мистецтвознавства
Кафедра «Кіно та телебачення» є структурним підрозділом факультету Мистецтва і дизайну Міжнародного гуманітарного університету. З 2013 року кафедра здійснює підготовку бакалаврів спеціальності Кіно-, телемистецтво (Аудіовізуальне мистецтво та виробництво).
Кафедра є активним учасником загальноуніверситетських програм гуманітарного розвитку суспільства, збереження і примноження духовних цінностей, інтеграції України в європейський і світовий культурний простір.
Діяльність кафедри «Кіно та телебачення» спрямована на розвиток національної свідомості і духовної культури, на подальше удосконалення мистецької освіти, високопрофесійне виховання творчої молоді. Оптимальне співвідношення гуманітарної, фундаментальної та спеціальної підготовки майбутніх майстрів кіно і телебачення – найважливіше завдання кафедри.
Завдяки творчому і науково-педагогічному потенціалу на кафедрі створено максимально сприятливі умови для підготовки високопрофесійних фахівців аудіовізуального мистецтва та виробництва, які відповідають вимогам мистецького сьогодення, а також дотриманню державної стратегії в галузі розвитку національної культури, збагаченню традицій української кінематографії та телебачення.
Завідує кафедрою кандидат мистецтвознавства, доцент, викладач з багаторічним досвідом – Уварова Тетяна Іванівна – автор багатьох наукових та навчально-методичних праць.
Теоретичну підготовку студенів кафедри здійснюють провідні науковці:
канд. техн. наук, проф. Головань В. Г.,
канд. пед.их наук, доц. Стас Т. В.,
канд. мистецтвознавства, викл. Степанова Г. І.
До викладацької роботи на кафедрі були запрошені відомі українські режисери, актори, тележурналісти, організатори кіно-, телевиробництва, які є висококваліфікованими фахівцями і мають багаторічний досвід роботи у сфері кіно та телебачення:
Народний артист України, професор Лупій Ярослав Васильович;
Народний артист України, професор Школьник Олег Львович;
Заслужена артистка України, доцент Глущенко Тетяна Григорівна;
Заслужений журналіст України, доцент Каневський Кім Борисович;
Заслужений діяч мистецтв, ст. викладач Амелін Олександр Іванович;
Заслужений діяч мистецтв, ст. викладач Ковальов Володимир Ілліч;
Головний режисер Одеського відділення Державної телекомпанії, викладач Копіцький Костянтин Йосипович;
кінооператор-постановник Одеської кіностудії, викладач Колбінєв Сергій Васильович;
Член Національного союзу кінематографістів України, викладач Турецький Юхим Васильович;
Член Національного союзу кінематографістів України, викладач Костроменко Дмитро Вадимович;
Член Національного союзу кінематографістів України, викладач Цвігуненко Ігор Євгенійович;
концертмейстер, викладач Онучіна Світлана Дмитрівна.
Кафедра орієнтується на сучасні вимоги до фахівців кіно-, телевиробництва. В основі учбових програм закладено низку дисциплін, тематику і кількість, яких збалансовано задля того, щоб наші студенти могли домогтися найкращих результатів:
- Основи драматургії;
- Сценічне мовлення;
- Основи акторської майстерності;
- Основи режисури;
- Кіно-, телетехніка та обладнання;
- Образотворче і звукове рішення фільму;
- Режисура монтажу;
- Операторська майстерність;
- Звукорежисура;
- Майстерність диктора та ведучого телепрограм;
- Менеджмент у галузі мистецтва;
- Кіно-, телеосвітлення та багато інших.
На теоретичних і практичних заняттях студенти не лише оволодівають майбутньою професією, а й мають можливість розкрити свій творчий потенціал.
Також для здійснення професійної підготовки спеціалістів у сфері кіно-, телемистецтва на кафедрі створена навчальна телестудія та фотолабораторія. Студенти мають можливість проходити практику на Одеській кіностудії та на провідних міських телеканалах.
Викладачі і студенти кафедри беруть активну участь в організації і роботі фестивалів, конкурсів, оглядах студентських робіт.
Впевнені, що знання і досвід набуті під час навчання дозволять студентам стати висококваліфікованими спеціалістами у сфері екранних мистецтв, здатними реалізовувати свій мистецький і творчий потенціал, «знайти себе» в мистецьких просторах – телебаченні, театрі, радіо, рекламних агенціях, тощо.
Сьогодні до професорсько-викладацького складу кафедри входять
- Ярослав Васильович Лупій, народний артист України, професор
Знаний український кінорежисер, сценарист. Лауреат Республіканської премії ЦК ЛКСМ України ім. М. Островського.
Член правління Українського фонду культури. Секретар асоціації Спілки кінематографістів У кінематографістів України.
«Любі мої» (1975, Головний приз «Робітничої газети» та Диплом III Республіканського кінофестивалю «Людина праці на екрані», Жданов), «В степу під Одесою» (1976, т/ф), «Ми разом, мамо!» (1976, т/ф), «Хліб дитинства мого» (1977. Республіканська премія ЦК ЛКСМ України ім. М.Островського, 1979; Приз і диплом журі XI Всесоюзного кінофестивалю, Єреван, 1978), «Багряні береги» (1979), «Сто радощів, або Книга великих відкриттів» (1981. Приз ЦК ЛКСМУ Естонії XV Всесоюзного кінофестивалю, Таллінн, 1982), «І повториться все...» (1984), «Данило — князь Галицький» (1987, співавт. сцен.), «За межами болю» (1989, т/ф, співавт. сцен.), «Люди з номерами» (1991), «Секретний ешелон» (1993), «Партитура на могильному камені» (1995), «На полі крові. Aceldama» (2001, Приз "За зображальне рішення кінофестивалю «Бригантина», Бердянськ, 2002) та ін.
Автор сценаріїв чотирьох фільмів.
Викладає «Основи режисури», «Теорію і практику монтажу», «Майстерність режисера».
- Школьник Олег Львович, професор кафедри кіно та телебачення, заслужений артист України, народний артист України.
У ролі Семена Марковича з «Одеської комунальної квартири» знімався у відомій телевізійній програмі «Джентльмен-шоу». Був ведучим програми на одеському телебаченні «Живопис смаку з Олегом Школярем». Відомий як коментатор футбольних матчів.
На рахунку актора більше п’ятдесяти головних ролей у театральних виставах, Знімався у фільмах «Одиночка» (2016 р.), «Жизнь и приключения Мишки Япончика» (2011 р.), « Возвращение мушкетёров, или Сокровища кардинала Мазарини» (2009 р.), «Улыбка Бога, или Чисто одесская история» (2008 р.) та багато інших.
Викладає дисципліну «Акторська майстерність».
- Турецький Єфім Васильович, викладач
Член союзу кінематографістів України.
Звукооператор вищої категорії.
Нагороджений почесним дипломом конкурсу «Ніка» у номінації «Краща робота звукооператора».
Приймав участь в створенні більш, ніж 35 фільмів, більшість з яких стала учасником і лауреатом міжнародних фестивалів у Монреалі, Каннах, Венеції.
Працював зі знаними режисерами М. Кацем, К. Муратовою, В. Новаком, Г. гелієвим, В. Шиловським та ін.
Має значний викладацький досвід. Викладає «Звукорежтсуру», «Музика у кіно та на телебаченні», «Майстерність звукооператора».
- Каневський Кім Борисович, доцент
Доцент кафедри кіно та телебачення Каневський Кім Борисович – заслужений журналіст України, член спідки журналістів України. Автор пісень кіно та естради. Багато років працював спеціальним кореспондентом та заввідділом обласної молодіжної газети «Комсомольська іскра», редактором, старшим редактором молодіжних програм, головним редактором каналу телемовлення Одеської державної телерадіокомпанії. Автор восьми книг: «Вірші на пам'ять», «Відкрите зібрання творів» і «І Молдаванка, і Пересип» та ін.
Викладає дисципліну «Майстерність диктора та ведучого».
- Глущенко Тетяна Григорівна, доцент
Заслужена артистка України. Володар премії ЛОГОС, на першому всеукраїнському конкурсі читців, присвяченому річниці з дня народження Лесі Українки.
Провідний майстер сцени Одеського українського музично-драматичного театру ім. В. Василька. Викладач Одеського театрально-художнього училища. Стаж 15 років.
Заслужена артистка України. Провідний майстер сцени Одеського українського музично-драматичного театру ім. В. Василька. Викладач Одеського театрально-художнього училища (стаж 10 років).
В Міжнародному гуманітарному університеті викладає дисципліну «Культура сценічного та екранного мовлення».
Театральні роботи :« Сватання на Гончарівці» , « Кайдаші»,
«Сорочинський ярмарок», « Український Декамерон», « За двома зайцями», « Маленький світ».
Фільми в яких знімалась : « Одруження Казанови», « Подушкін», « Дві долі», « Маяк», « Усмішка бога», « Пляжний патруль»,» Ліквідація».
Тетяна Григорівна справжній професіонал, досвідчений викладач, який постійно підвищує свій професійний рівень відвідуючи професійні тренінги, семінари, майстер-класи.
- Кобзар-Слободюк Галина Анатоліївна, доцент
Заслужена артистка України. Володар премії ЛОГОС, на першому всеукраїнському конкурсі читців, присвяченому річниці з дня народження Лесі Українки.
Провідний майстер сцени Одеського українського музично-драматичного театру ім. В. Василька. Викладач Одеського театрально-художнього училища. Стаж 15 років.
В Міжнародному гуманітарному університеті викладає дисципліну «Основи акторської майстерності».
10 років працювала на державному телебаченні, вела авторську програму «СЛОВО про СЛОВО». ведуча телепрограми новин «Факти» та ін.
Ролі в кіно:
Серіал « Загін» Марта Михайлівна.
Серіал « Заєць жарений по-берлінські» Серафима.
Серіал « Остання електричка» Луїза Іванівна.
Фільм « Хроніки зради» мама головного героя.
Серіал « Благословіть жінку» фронтовий лікар.
Серіал « Одеса мама» Дементьєва.
Серіал «Ліквідація» епізод.
Галина Анатоліївна постійно вдосконалює свої знання, підвищує свій професійний рівень. Відвідує професійні тренінги, семінари, майстер-класи. Особлива увага нею приділяється новим тенденціям та творчим пошукам.
- Копіцький Костянтин Йосифович, старший викладач
Член спілки журналістів України. 49 років трудового досвіду на Одеській державній телерадіокомпанії оператором, головним режисером, заступником директора. Під час роботивів трансляцію з Олімпійських ігор у Москві, з Велогонки Світу (м. Москва), «Тисячоліття хрещення Русі» та ін. Був режисером сотні публіцистичних програм та спектаклів. Співавтор, оператор та режисер трьох повнометражних фільмів та документального одинадцятисерійного фільму «Оборона Одеси». Дипломант Міжнародного телевізійного конкурсу (м. Севастопіль). Нагороджений золотою медаллю Української журналістики, почесний Знак академії наук України та має багато інших нагород.
Викладає дисципліни: «Основи образотворчого рішення аудіовізуальних творів», «Режисура аудіовізуального твору», «Майстерність режисера».
- Костроменко Дмитро Вадимович
Член Союзу кінематографістів України
Викладач історії кіно та телебачення, основ режисури, сценарної майстерності, основ теорії драматургії та ін.
Закінчив ОНУ ім. Мечникова (філфак) та ВДІК ім. Герасимова (сценарно-кінознавчий факультет).
Має значний викладацький досвід. З 1985 року викладає мову та літературу у школі. Викладає теорію драматургії та сценарну майстерність на сценарних курсах ГРТВО «Одіссей» при Одеській кіностудії, в кіношколі ім. Віри Холодної, в ОНУ ім. Мечникова, в модельному агентстві «Скарлет», курсах інструкторів М.Норбекова та ін.
Має досвід роботи завідуючого літературною частиною Одеського ТЮГу, також у рекламних агенціях, телебаченні, в періодичних виданнях.
Костроменко Д.В. знаний фіолог, сценаріст. За його сценаріями поставлено декілька художніх та документальних фільмів, автор чотирьох книжок (белетристика).
- Уварова Тетяна Іванівна,
кандидат мистецтвознавства
У 1998 р. закінчила Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського.
З 2002 по 2006 навчалась в аспірантурі Одеського Національного унеіверситету імені І.І. Мечникова (сп-сть «Філософська антропологія філософія культури»).
В 2008 році захистила кандидатську дисертацію (сп-сть «17.00.01 – Теорія та історія культури (у галузі мистецтва)) та отримала наукову ступінь кандидата мистецтвазнавства.
З 2006 по 2016 роки працювала на посаді доцента кафедри культурології філософського факультету Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
З 2016 року завідувач кафедри кіно і телебачення факультету мистецтва та дизайну Міжнародного гуманітарного університету.
Автор більш, ніж 40 публікацій у вітчизняних та закордонних спеціалізованих виданнях (Росія, Польща, Чехія, Грузія, США та ін). У тому числі монографії «Монолог як явище культури» (2009 рік), навчально-методичного посібника «Організація і методика проведення передвиборчих кампаній» (2012 рік), у співавторстві хрестоматії-довідника (навчального посібника) «Мистецтвознавство ХХ століття» (2017 рік) та ін.
Викладає «Історію кіно та телебачення», «Історію мистецтв», «Історію української культури», «Естетику» та ін.
Сфера наукових інтересів охоплює коло питань, пов’язаних з трансформаційними процесами у сучасній культурі і мистецтві.
- Цвигуненко Ігор Євгенович
Член спілки фотохудожників України та спілки кінематографістів України.
Фотохудожник, кінооператор, юрист.
Лауреат міжнародних кінофестивалів «Срібна Акула» і «Перлова Зірка». Отримав чисельні нагороди за кращу операторську роботу.
Автор багатьох персональних фотовиставок і учасник міжнародних фотовиставок в Іспанії і Франції.
Дайвер з досвідом занурення до 30 метрів, відеооператор підводних зйомок. Знімав під водою в Чорному, Андаманському, Червоному морях.
Має більш, ніж 10 років досвіду викладацької роботи.
Викладає «Фотографія та кіно-фотоматеріали», «Основи кіно-телетехніки», «Операторська майстерність», «Майстерність кіно-телеоператора», «авторські та суміжні права», «Авторське право в арт-менеджменті» та ін.
Навчальні дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра:
Історія кіно та телебачення
Сценарна майстерність
Звукорежисура
Музика в кіно та на телебаченні
Технології кінотелевиробництва
Режисура аудіовізуальних творів
Культура сценічного і екранного мовлення
Основи акторської майстерності
Історія української культури
Основи драматургії
Основи образотворчого рішення аудіовізуальних творів
Естетика
Історія мистецтв
Фотографія та кіно-фото матеріали
Теорія і практика монтажу
Основи кіно,- телетехніки
Майстерність звукорежисера
Операторська майстерність
Майстерність кіно-телеоператора
Майстерність диктора та ведучого телепрограм
Майстерність режисера
Основи PR-технологій в сфері мистецтв
Майстерність продюсера кіно та телебачення
Історія мистецтв та сучасна культура
Менеджмент галерейного бізнесу та організація виставкових проектів
Основи журналістики та сучасний телерепортаж
Менеджмент, реклама та PR в кіно та на телебаченні
Наукова та навчально методична робота кафедри
Монолог як явище культури: монографія / Уварова Т.І. — Одеса: Фенікс, 2009. – 176 с.
Степанова Г., Уварова Т. Мистецтвознавство ХХ століття: хрестоматія-довідник: навч. посібник / кол. авт.: А. Баканурський та ін.; упоряд.: А. Білик, С. Думасенко. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 424 с.
Уварова Т.І. Організація і методика проведення передвиборчих кампаній: навчально-методичний посібник для студ. спеціалізації «Культурологія»/Т.І Уварова; Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. – Одеса, 2013. – 312.
Методичні рекомендації к спецкурсу «Предпринимательство и шоу-бизнес» для студентів специальности 6.020101 «Культурологія» / Т.И. Уварова, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова. - Одесса: ОНУ имени И.И. Мечникова, 2015. - 55 с.
Методичні рекомендації щодо виконання, оформлення та захисту випускної кваліфікаційної екранної роботи (творчого проекту) на здобуття освітньої кваліфікації «бакалавр» спеціальності 021«Аудіовізуальне мистецтво та виробництво»/ Т.І. Уварова, Міжнародний гуманітарний університет. – Одеса. Фенікс. 2017 рік.
FAMILY IN THE SYSTEM OF VALUE ORIENTATIONS: CULTUROLOGICAL ANALYSISС. Стас Т.В./ Evropský filozofický a historický diskurz». №4 / 2017
Турецький Е.В. Особенности работы звукорежиссера на съемочной площадке // Гуманітарний і інноваційний ракурс професійної майстерності: пошуки молодих вчених. Матеріали Третьої міжнародної науково-практичної конференції м. Одеса, 27 жовтня 2017 року – Одеса: Міжнародний гуманітарний університет. 2017 – 236