Факультет лінгвістики та перекладу – надійність та перспектива

Факультет лінгвістики та перекладу було засновано в 2005 році на базі відділення перекладу Міжнародного гуманітарного університету.
З 2018 року факультет очолює доктор філологічних наук, професор Зубов Микола Іванович.
Керівництво факультету

Декан факультету лінгвістики та перекладу доктор філологічних наук,
професор кафедри германських та східних мов Зубов Микола ІвановичЗаступник декана факультету лінгвістики та перекладу,
викладач кафедри германських та східних мов Адамова Ганна Володимирівна


Секретарі факультету


Секретар деканату факультету лінгвістики та перекладу
Плохотна Валерія Сергіївна (заочне відділення)Диспетчер деканату факультету лінгвістики та перекладу
Щавінська Злата Сергіївна (денне відділення)

Факультет лінгвістики та перекладу є одним з базових структурних підрозділів Міжнародного гуманітарного університету, який у висококонкурентних умовах сьогодення передбачає отримання  доступної та якісної вищої освіти, що відповідає сучасним Європейським стандартам. Факультет надає можливість  вивчення на вибір двох основних мов: англійської, французької, німецької, китайської мов, підтримує гнучкість щодо вибору третьої (додаткової) іноземної мови  відповідно до запитів студентів (арабська, китайська, польська, японська, новогрецька, італійська, іспанська тощо). 
Факультет лінгвістики та перекладу пропонує:

 • навчання на європейському або східному відділенні;
 • диплом міжнародного зразка 4-го рівня акредитації за трьома спеціальностями: перекладач, викладач, вчитель;
 • влаштування на роботу за фахом вже з 2 курсу;
 • складання на базі факультету лінгвістики та перекладу міжнародних іспитів та отримання сертифікату відповідного мовного рівня (А1 - C2);
 • програми обміну для студентів;
 • занурення в культуру США, Великобританії, Франції, Німеччини, Китаю, Польщі та інших країн;
 • можливість вивчення трьох іноземних мов;
 • новітні підходи та методи викладання;
 • професіоналізм та креативність викладацького складу;
 • сучасне технічне оснащення навчального процесу;
 • можливість відвідувати практичні заняття та розмовний клуб під керівництвом носіїв мови;
 • участь у наукових конференціях, що діють на факультеті;
 • можливість публікації студентських робіт у наукових збірниках факультету;
 • проходження практики в успішних та престижних організаціях, підприємствах,  фірмах Одеси;
 • яскраве студентське життя (День перекладача, тижні англійської, французької, німецької, китайської мов, конкурс Міс МГУ, святкування Halloween, різноманітні спортивні заходи);
 • можливість продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі університету;
 • сприяння у працевлаштуванні випускників;

Створи своє майбутнє сьогодні !
Вступай до факультету лінгвістики та перекладу МГУ!

Англійська мова


Англійська – це мова міжнародного спілкування. Нею розмовляє понад чверть населення усієї планети. Нещодавно вона була для нас іноземною мовою, а вже сьогодні її вивчають в дитячих садочках, школах та університетах.  Володіючи англійською, можна досягти поставлених цілей за допомогою нових можливостей.  Ця мова є живим інструментом спілкування для вчених усього світу.  Адже міжнародні конференції, вивчення світового досвіду та обмін інформацією наукових світил відбувається лише за допомогою англійської мови.
Існує безліч сучасних професій, які не обходяться без англійської: програмісти, менеджери, кореспонденти, журналісти, інженери, бухгалтери, економісти, фінансисти, підприємці, брокери та інші. 
Будь-яка освічена людина просто зобов'язана володіти англійською мовою, бо саме вона є власне джерелом для її подальшої самоосвіти та самовдосконалення. 
Хочете подорожувати, не відчувати мовного бар’єру та вільно спілкуватися з людьми різних національностей?  Хочете знайти престижну роботу?  А, може, ви бажаєте працювати закордоном?  Порада одна – вивчайте англійську. 
Чи можна знайти хорошу роботу без знання англійської?  Можна, але чи буде вона високооплачуваною? 
Далеко не кожному відомо, що багато роботодавців готові платити на 10-40% більше співробітникам, які володіють англійською мовою. 
Якщо ти бажаєш розвивати свою креативність, удосконалювати знання англійської мови і отримати хорошу освіту, то в реалізації твоїх планів тобі допоможе факультет лінгвістики та перекладу Міжнародного гуманітарного університету. 
Факультет лінгвістики та перекладу відкриє перед тобою безліч можливостей: захоплюючі подорожі, стажування закордоном, програми обміну для студентів, шанс отримання престижної та високооплачуваної роботи в крупних українських компаніях. Навчання на факультеті лінгвістики та перекладу сприятиме розширенню кругозору, зануренню в  культуру США та Великобританії, а також підвищенню рівня володіння англійською мовою і розставленню пріоритетів у житті. 
Факультет лінгвістики та перекладу допоможе тобі вдосконалити знання англійської мови, а отже - знайти роботу твоєї мрії!

Французька мова

  
Багато людей вважають французьку мову найгарнішою та найромантичнішою мовою у світі . А хтось називає французьку мову – мовою кохання!
Французькою розмовляє населення більш, ніж 30-ти країн світу. Це мова Бальзака і Мольєра, Едит Піаф і Мірей Матьє, Джо Дассена і Патрісії Каас.
На факультеті лінгвістики та перекладу вивчення французької мови як основної та другої іноземної поставлене на високому рівні завдяки згуртованій роботі колективу викладачів.
З 2015 року університет бере участь у програмі обміну студентів та викладачів "Одеса-Ендр". Яскравим прикладом є поїздка делегації від факультету на чолі з деканом, проф. Інною Ступак у 2016 р., під час якої студенти та викладачі відвідали навчальні заклади Французької Республіки. Окрім того, всі вони проживали у сім'ях членів вищезазначеної організації, де доторкнулися до місцевих звичаїв, традицій та культури. Багато з них подружилися і спілкуються й до сьогодні, їздять один до одного в гості.
У 2016 році ректором, проф. Крижанівським А.Ф. було підписано угоду про співпрацю з Федерацією обмінів Франція-Україна. Завдяки цій програмі 16 студентів пройшли стажування на території Франції. Відбір студентів проводиться щорічно членами Федерації, які прибувають до університету. Цьогоріч було відібрано 8 студентів для проходження лінгвістичної практики у ресторанах, готелях, винних магазинах та інших підприємствах з частковою оплатою роботи.
За сприяння декана факультету, проф. Інни Ступак з ‎‎2017-2018 н.р. практичні заняття з французької мови будуть проводитися носіями-французами.
Отже, вивчаючи французьку мову як у стінах університету, так і закордоном на стажуванні у Франції, студенти мають можливість отримати досвід спілкування з носіями та проявити свої знання на практиці.

Німецька мова


        Німецька мова найпоширеніша мова в Європі (понад 25% населення говорить нею).  Німецька  - це мова волі, мова дії.  Найбільш легко вона дається власникам сильних типів темпераменту.  Німецька мова підхоплює і несе, дозволяючи виплеснути зайву енергію. 
Німецька  менш поширена, ніж англійська, китайська або хінді.  Але хіба 100 мільйонів в масштабах Європи - це мало?  Один німецький філолог сказав: "Той, хто знає німецьку, знає щось особливе. Англійська – це "Фольксваген" серед мов, а німецька - "Роллс Ройс". Німеччина - одна з найбагатших і гостинних країн світу. Навчання у ВНЗ Німеччини не тільки доступне  всім, але є й одним з найдешевших у світі. Німеччина бере активну участь у всіх найбільших світових проектах, у тому числі і на Україні.
Не варто помилятися і думати, що в Європі можна обійтися англійською мовою.  Цю думку нам активно нав’язують , але звернімося до фактів: французи не люблять іноземні мови взагалі, але у Франції вважають німців своїми найкращими друзями; в Італії, Португалії, Іспанії, на Балканах неможливо отримати роботу в туристичному бізнесі без знання німецької, тому  що німці найбагатші і активні туристи, вся туристична структура Європи будується практично виключно німецькими туроператорами.  А те, що на півночі Італії, в Швейцарії, на південному сході Франції, в Ліхтенштейні, Австрії живуть німці, ми всі знаємо ще зі школи.
На кафедрі германських і східних мов лекції німецькою мовою читають 3 доктори наук, працюють 3 кандидати наук і велика кількість досвідчених викладачів, які готові не тільки навчити, а й допомогти в комунікативних заняттях різних рівнів складності.  Наші студенти отримують можливість навчитися активно користуватися німецькою мовою, підтримувати її рівень в індивідуальному спілкуванні  і з групою. 
При факультеті лінгвістики і перекладу працюють постійні курси німецької мови, де наші студенти мають можливість вивчити німецьку  відповідно до рекомендацій Ради Європи за підручниками, розробленими в Німеччині.  Наші викладачі допомагають освоїти потрібний їм рівень відповідно до цілей використання та навичок володіння німецькою мовою. Всі підручники, які використовуються на курсах або в індивідуальних заняттях, розбиті на рівні складності A1, A2, B1, B2, C1, C2 і мають на меті підготовку до успішного спілкування в різних мовних ситуаціях, в залежності від обраного рівня, аж до здачі іспиту Гете інституту і отримання його сертифіката.  Це дає право на навчання в Німеччині (з рівня B2) або роботу в самій країні (рівні C1, C2).
Отже, які б плани ти не будував на майбутнє, зі знаннями німецької мови ти створиш для себе безмежні можливості. Вчити німецьку означає здобувати навички, з якими ти можеш поліпшити якість свого професійного і приватного життя.

Китайська мова


           Китай - це інша, відмінна від європейської історія і інша культура.  Це свої традиції, своя міфологія, філософія, література і мистецтво.  З розвитком інформаційних технологій спілкування з усім світом стало реальністю.  Сьогодні попит на фахівців зі знанням китайської постійно зростає, однак через надзвичайну складність цієї мови таких фахівців, як і раніше, не надто багато. 
Знання китайської мови відкриває нашим студентам додаткові горизонти і перспективи в майбутній роботі, незалежно від обраної спеціальності.  На даний момент китайською мовою говорить кожна п'ята людина на Землі, і популярність китайської мови в світі продовжує зростати.  Багато в чому це пов'язано з безперервним розвитком інформаційних технологій і глобалізацією.  На сьогоднішній день вже близько половини всіх сайтів в інтернеті – китайською мовою.  А з урахуванням швидкості, з якою в Китаї розвивається інтернет, це явно не межа.  Тому опанувавши китайську мову, наші студенти отримують доступ до великої кількості корисної інформації. Розважальні інтернет - ресурси, ігри, фільми і музика, телебачення і радіо китайською мовою - все це стане доступним і зрозумілим, якщо ти обереш вивчення китайської на факультеті лінгвістики та перекладу.
Китайська мова використовує особливу ієрогліфічну писемність, яка є однією з найдавніших письмових систем, що дійшли до наших днів.  Багато ієрогліфів залишаються незмінними вже більше 2000 років.  На кафедрі германських і східних мов працюють висококласні фахівці з китайської мови, в штаті на постійній основі працює також викладач-носій мови. Крім того факультет лінгвістики і перекладу постійно запрошує волонтерів та носіїв мови з Китаю
Студенти, які вивчають китайську, отримають якісні знання, це підтверджується і тим, що саме наші студенти регулярно виграють українські олімпіади з китайської мови.
Кафедра германських і  східних мов створила всі умови для того, щоб наші студенти могли отримати якісну освіту і престижну роботу - починаючи з договорів про співпрацю з китайською стороною   і закінчуючи можливістю оплачуваних стажувань для наших студентів.
Вибір якісної освіти сьогодні – запорука омріяного життя завтра!