Контактна інформація закладу
Одеський медичний інститут
Вул. Фонтанська дорога 23А
Телефон 0635191341
Еmail omi.mgu@gmail.com
Графік роботи: 8.30-16.00


Полясний В'ячеслав Олексійович
Проректор з науково-медичної роботи, доктор медичних наук

Ел. пошта: polyasnyy965@gmail.com


Шутурмінський Віталій Григорович
Директор Одеського медичного інституту МГУ
доцент, к.мед.н.


Ел. пошта: bromshtrom@ukr.net
>

Романчук Олександр Петрович
Заступник директора Одеського медичного інституту,
професор, д.мед.н.




відкриття Одеського медичного інституту Міжнародного гуманітарного університету


Одеський медичний інститут Міжнародного гуманітарного університету був створений у  січні 2009 року.
Після процесу підготовки та оформлення документів була отримана ліцензія на надання освітніх послуг навчальними закладами пов'язаних з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до фахівця.
Перша ліцензія в галузі знань 1202 «Фармація» для підготовки фахівців за спеціальністю «Технологія парфумерно-косметичних засобів» отримана на 25 осіб.
В основу навчального процесу було взято затверджені навчальні програми Міністерства освіти та науки України та Міністерства охорони здоров'я України.
 Перший набір був здійснений в 2010-2011 навчальному році і в 2011 році отримана ліцензія на підготовку бакалавра за спеціальністю «Фармація» на 50 осіб.
Відповідно до навчальної програми було сформовано кілька напрямків (загальна і клінічна фармакологія, технологія лікарських засобів, медична хімія, біологія та фармакогнозія) і створена кафедра загальної та клінічної фармакології.



Колектив Одеського медичного інституту (2017). Справа наліво: Маліновський В.О., Самбурський С.Е., Іванова Т.В., Смирнова Г.В., Кісіль С.М., Антіпов М.Г., Шутурмінський В.Г., Бічева Ю. В., Чулак Л.Д., Маркіна Е.Л., Хоменко Т.В., Бачеріков В.А., Романчук О.П., Серединко І.П.



Директором Одеського медичного інституту та медичного коледжу Міжнародного гуманітарного університету з перших днів заснування була призначена доктор медичних наук, професор Пекліна Галина Петрівна, яка протягом 7 років очолювала інститут та коледж. 
У 2012 році було отримано ліцензію на підготовку фахівців за спеціальністю «Стоматологія» на 25 осіб. Було створено кафедру загальної стоматології, яку очолила доктор медичних наук, професор Зубкова Людмила Петрівна.
У грудні 2016 року Одеський медичний інститут Міжнародного гуманітарного університету очолив Шутурмінський Віталій Григорович,  к.мед.н., доцент. Захистив докторську дисертацію на тему «Патогенетичне обгрунтування профілактики протезних стоматитів у хворих зі знімними зубними пластинковими протезами» у спеціалізованій раді у 2018 році. З 1996 р. до 2002 р. працював на посаді асистента, а з 2002 р. – доцента кафедри ортопедичної стоматології Одеського державного медичного університету. З 2000 до 2014 року – заступник директора медичного коледжу Одеського національного медичного університету. Нагороджений грамотами Міського голови та Голови Одеської обласної адміністрації за значні досягнення в науковій діяльності. 
Є автором 186 публікацій серед них – 18 в зарубіжних фахових виданнях, 2 підручників, 6 учбових посібників, 1 атласу, більш ніж 20 патентів України на винаходи.


Вручення дипломів першому випуску лікарів-стоматологів в МГУ (червень 2017 року)

В 2018 році Одеський медичний інституту Міжнародного гуманітарного університету отримав ліцензії на провадження освітньої діяльності на спеціальність «Медицина», у 2019 на післядипломну підготовку лікарів-стоматологів (інтернатура), відкриті спеціальності: «Медсестринство» (бакалавр) та «Фізична реабілітація та ерготерапія» (бакалавр).
В Одеському медичному інституті максимум уваги приділяють практичній підготовці. За адресою вул. Академічна, 30 працює сучасна стоматологічна клініка, яка є учбовою базою для майбутніх стоматологів. Тут студенти, під керівництвом досвідчених стоматологів, опановують навички роботи і удосконалюють свою майстерність. Загальна площа ультрасучасної клініки складає більше 500 квадратних метрів відведені під учбові аудиторії. Тринадцять учбово-клінічних кабінетів забезпечені найсучаснішим стоматологічним устаткуванням, зручними кріслами і бормашинами з сенсорним включенням світла. На високому рівні оснащені й кабінети зубопротезування. Саме тут майбутні лікарі складають й державні іспити.
В 2019 році введено до ладу філію стоматологічної університетської клініки за адресою Фонтанська дорога, 23/1, де проводять  лікарняно-консультативну, наукову роботу співробітники інституту: професори Чумакова Ю. Г., Терешина Т.П., доцент Димова Т.І., працюють студенти-інтерни 1 та 2 років навчання.
В 2019 році Міжнародний гуманітарний університет підписав маштабний договір про співпрацю з клініою «Odrex», яка стала клінічною базою для підготовки зі спеціальності «Медицина».






Співробітники



Кударенко Василиса Іванівна
лаборант ОМІ МГУ



Іванова Тетяна Володимирівна
лаборант ОМІ МГУ



Бічева Юлія Володимирівна
лаборант ОМІ МГУ



Одеський медичний інститут – активний учасник наукового і культурного життя. Щороку в Одеському медичному інституті проводяться власні наукові конференції, семінари на яких викладачі та студенти виступають с доповідями. В 2018 році відкрито аспірантуру зі стоматології. На вересень 2019 року в аспірантури навчається 6 аспірантів, проходять інтернатуру більш ніж 70 лікарів-інтернів.


Професор Пекліна Г.П. розпочинає науково-практичну конференцію, 2016 рік



Учасники науко-практичної студентської конференції, 2017 рік


В 2014 році ОМІ відсвяткувало свій перший 5-річний ювілей. Наші студенти та викладачі активно прийняли участь у цього заході. А також студенти влаштували незабутнє свято до Дня Вчителя.

Святкування 5-и річчя заснування Одеського медичного інституту.



Участь студентів в святковій програмі до Дня Вчетеля.


В 2017 році відбулося святкове дійство на честь святкування 15 - річчя МГУ, де відбулося грандіозне шоу «Міс МГУ» і наші студентки-дівчата прийняли у ньому участь.

Представниця від ОМІ на конкурсі «Міс Міжнародного гуманітарного університету»



На подіумі студентка Одеського медичного інституту


Влітку 2018 року студенти ОМІ прийняли участь у щорічній спортакіаді «Літні Ігри», де були нагородженні грамотами з футболу.





Грамоти переможцям у спортивних змаганнях


Неодноразова переможниця міжнародних баскетбольних змагань - студентка спеціальності 221 Стоматологія
Сергєєва Юлія Костятинівна


Такі яскраві моменти служать прикладом того, що наші студенти приймають активну участь у культурно-освітницькій діяльності Медичного інституту.
Студенти Одеського медичного інституту та медичного коледжу Міжнародного гуманітарного університету разом з викладачами приймають активну участь в проведенні суботників, конкурсах краси, допомагають в організації проведення дня відкритих дверей, представляють університет на різноманітних спортивних змаганнях на яких здобувають призові місця. Студент 1-го курсу Одеського медичного інституту Міжнародного гуманітарного університету Шах Зохур, який навчається за  спеціальністю «Стоматологія», нещодавно вперше взяв участь у змаганнях зі спортивного самбо за програмою ХХV обласних студентських ігор серед вищих навчальних закладів IV рівня акредитації, що відбулися у спортивному комплексі «Динамо». На цих змаганнях, незважаючи на обмежений досвід і незначну бойову практику змагань, Шах Зохур проявив волю до перемоги і лише за очками програв фінальну сутичку, здобувши срібну нагороду.

Факультет лінгвістики та перекладу – надійність та перспектива

Факультет лінгвістики та перекладу було засновано в 2005 році на базі відділення перекладу Міжнародного гуманітарного університету.
З 2018 року факультет очолює доктор філологічних наук, професор Зубов Микола Іванович.




Керівництво факультету

Декан факультету лінгвістики та перекладу доктор філологічних наук,
професор кафедри германських та східних мов Зубов Микола Іванович



Заступник декана факультету лінгвістики та перекладу,
викладач кафедри германських та східних мов Адамова Ганна Володимирівна


Секретарі факультету


Секретар деканату факультету лінгвістики та перекладу
Плохотна Валерія Сергіївна (заочне відділення)



Диспетчер деканату факультету лінгвістики та перекладу
Щавінська Злата Сергіївна (денне відділення)

Факультет лінгвістики та перекладу є одним з базових структурних підрозділів Міжнародного гуманітарного університету, який у висококонкурентних умовах сьогодення передбачає отримання  доступної та якісної вищої освіти, що відповідає сучасним Європейським стандартам. Факультет надає можливість  вивчення на вибір двох основних мов: англійської, французької, німецької, китайської мов, підтримує гнучкість щодо вибору третьої (додаткової) іноземної мови  відповідно до запитів студентів (арабська, китайська, польська, японська, новогрецька, італійська, іспанська тощо). 
Факультет лінгвістики та перекладу пропонує:

  • навчання на європейському або східному відділенні;
  • диплом міжнародного зразка 4-го рівня акредитації за трьома спеціальностями: перекладач, викладач, вчитель;
  • влаштування на роботу за фахом вже з 2 курсу;
  • складання на базі факультету лінгвістики та перекладу міжнародних іспитів та отримання сертифікату відповідного мовного рівня (А1 - C2);
  • програми обміну для студентів;
  • занурення в культуру США, Великобританії, Франції, Німеччини, Китаю, Польщі та інших країн;
  • можливість вивчення трьох іноземних мов;
  • новітні підходи та методи викладання;
  • професіоналізм та креативність викладацького складу;
  • сучасне технічне оснащення навчального процесу;
  • можливість відвідувати практичні заняття та розмовний клуб під керівництвом носіїв мови;
  • участь у наукових конференціях, що діють на факультеті;
  • можливість публікації студентських робіт у наукових збірниках факультету;
  • проходження практики в успішних та престижних організаціях, підприємствах,  фірмах Одеси;
  • яскраве студентське життя (День перекладача, тижні англійської, французької, німецької, китайської мов, конкурс Міс МГУ, святкування Halloween, різноманітні спортивні заходи);
  • можливість продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі університету;
  • сприяння у працевлаштуванні випускників;

Створи своє майбутнє сьогодні !
Вступай до факультету лінгвістики та перекладу МГУ!

Англійська мова


Англійська – це мова міжнародного спілкування. Нею розмовляє понад чверть населення усієї планети. Нещодавно вона була для нас іноземною мовою, а вже сьогодні її вивчають в дитячих садочках, школах та університетах.  Володіючи англійською, можна досягти поставлених цілей за допомогою нових можливостей.  Ця мова є живим інструментом спілкування для вчених усього світу.  Адже міжнародні конференції, вивчення світового досвіду та обмін інформацією наукових світил відбувається лише за допомогою англійської мови.
Існує безліч сучасних професій, які не обходяться без англійської: програмісти, менеджери, кореспонденти, журналісти, інженери, бухгалтери, економісти, фінансисти, підприємці, брокери та інші. 
Будь-яка освічена людина просто зобов'язана володіти англійською мовою, бо саме вона є власне джерелом для її подальшої самоосвіти та самовдосконалення. 
Хочете подорожувати, не відчувати мовного бар’єру та вільно спілкуватися з людьми різних національностей?  Хочете знайти престижну роботу?  А, може, ви бажаєте працювати закордоном?  Порада одна – вивчайте англійську. 
Чи можна знайти хорошу роботу без знання англійської?  Можна, але чи буде вона високооплачуваною? 
Далеко не кожному відомо, що багато роботодавців готові платити на 10-40% більше співробітникам, які володіють англійською мовою. 
Якщо ти бажаєш розвивати свою креативність, удосконалювати знання англійської мови і отримати хорошу освіту, то в реалізації твоїх планів тобі допоможе факультет лінгвістики та перекладу Міжнародного гуманітарного університету. 
Факультет лінгвістики та перекладу відкриє перед тобою безліч можливостей: захоплюючі подорожі, стажування закордоном, програми обміну для студентів, шанс отримання престижної та високооплачуваної роботи в крупних українських компаніях. Навчання на факультеті лінгвістики та перекладу сприятиме розширенню кругозору, зануренню в  культуру США та Великобританії, а також підвищенню рівня володіння англійською мовою і розставленню пріоритетів у житті. 
Факультет лінгвістики та перекладу допоможе тобі вдосконалити знання англійської мови, а отже - знайти роботу твоєї мрії!

Французька мова

  
Багато людей вважають французьку мову найгарнішою та найромантичнішою мовою у світі . А хтось називає французьку мову – мовою кохання!
Французькою розмовляє населення більш, ніж 30-ти країн світу. Це мова Бальзака і Мольєра, Едит Піаф і Мірей Матьє, Джо Дассена і Патрісії Каас.
На факультеті лінгвістики та перекладу вивчення французької мови як основної та другої іноземної поставлене на високому рівні завдяки згуртованій роботі колективу викладачів.
З 2015 року університет бере участь у програмі обміну студентів та викладачів "Одеса-Ендр". Яскравим прикладом є поїздка делегації від факультету на чолі з деканом, проф. Інною Ступак у 2016 р., під час якої студенти та викладачі відвідали навчальні заклади Французької Республіки. Окрім того, всі вони проживали у сім'ях членів вищезазначеної організації, де доторкнулися до місцевих звичаїв, традицій та культури. Багато з них подружилися і спілкуються й до сьогодні, їздять один до одного в гості.
У 2016 році ректором, проф. Крижанівським А.Ф. було підписано угоду про співпрацю з Федерацією обмінів Франція-Україна. Завдяки цій програмі 16 студентів пройшли стажування на території Франції. Відбір студентів проводиться щорічно членами Федерації, які прибувають до університету. Цьогоріч було відібрано 8 студентів для проходження лінгвістичної практики у ресторанах, готелях, винних магазинах та інших підприємствах з частковою оплатою роботи.
За сприяння декана факультету, проф. Інни Ступак з ‎‎2017-2018 н.р. практичні заняття з французької мови будуть проводитися носіями-французами.
Отже, вивчаючи французьку мову як у стінах університету, так і закордоном на стажуванні у Франції, студенти мають можливість отримати досвід спілкування з носіями та проявити свої знання на практиці.

Німецька мова


        Німецька мова найпоширеніша мова в Європі (понад 25% населення говорить нею).  Німецька  - це мова волі, мова дії.  Найбільш легко вона дається власникам сильних типів темпераменту.  Німецька мова підхоплює і несе, дозволяючи виплеснути зайву енергію. 
Німецька  менш поширена, ніж англійська, китайська або хінді.  Але хіба 100 мільйонів в масштабах Європи - це мало?  Один німецький філолог сказав: "Той, хто знає німецьку, знає щось особливе. Англійська – це "Фольксваген" серед мов, а німецька - "Роллс Ройс". Німеччина - одна з найбагатших і гостинних країн світу. Навчання у ВНЗ Німеччини не тільки доступне  всім, але є й одним з найдешевших у світі. Німеччина бере активну участь у всіх найбільших світових проектах, у тому числі і на Україні.
Не варто помилятися і думати, що в Європі можна обійтися англійською мовою.  Цю думку нам активно нав’язують , але звернімося до фактів: французи не люблять іноземні мови взагалі, але у Франції вважають німців своїми найкращими друзями; в Італії, Португалії, Іспанії, на Балканах неможливо отримати роботу в туристичному бізнесі без знання німецької, тому  що німці найбагатші і активні туристи, вся туристична структура Європи будується практично виключно німецькими туроператорами.  А те, що на півночі Італії, в Швейцарії, на південному сході Франції, в Ліхтенштейні, Австрії живуть німці, ми всі знаємо ще зі школи.
На кафедрі германських і східних мов лекції німецькою мовою читають 3 доктори наук, працюють 3 кандидати наук і велика кількість досвідчених викладачів, які готові не тільки навчити, а й допомогти в комунікативних заняттях різних рівнів складності.  Наші студенти отримують можливість навчитися активно користуватися німецькою мовою, підтримувати її рівень в індивідуальному спілкуванні  і з групою. 
При факультеті лінгвістики і перекладу працюють постійні курси німецької мови, де наші студенти мають можливість вивчити німецьку  відповідно до рекомендацій Ради Європи за підручниками, розробленими в Німеччині.  Наші викладачі допомагають освоїти потрібний їм рівень відповідно до цілей використання та навичок володіння німецькою мовою. Всі підручники, які використовуються на курсах або в індивідуальних заняттях, розбиті на рівні складності A1, A2, B1, B2, C1, C2 і мають на меті підготовку до успішного спілкування в різних мовних ситуаціях, в залежності від обраного рівня, аж до здачі іспиту Гете інституту і отримання його сертифіката.  Це дає право на навчання в Німеччині (з рівня B2) або роботу в самій країні (рівні C1, C2).
Отже, які б плани ти не будував на майбутнє, зі знаннями німецької мови ти створиш для себе безмежні можливості. Вчити німецьку означає здобувати навички, з якими ти можеш поліпшити якість свого професійного і приватного життя.

Китайська мова


           Китай - це інша, відмінна від європейської історія і інша культура.  Це свої традиції, своя міфологія, філософія, література і мистецтво.  З розвитком інформаційних технологій спілкування з усім світом стало реальністю.  Сьогодні попит на фахівців зі знанням китайської постійно зростає, однак через надзвичайну складність цієї мови таких фахівців, як і раніше, не надто багато. 
Знання китайської мови відкриває нашим студентам додаткові горизонти і перспективи в майбутній роботі, незалежно від обраної спеціальності.  На даний момент китайською мовою говорить кожна п'ята людина на Землі, і популярність китайської мови в світі продовжує зростати.  Багато в чому це пов'язано з безперервним розвитком інформаційних технологій і глобалізацією.  На сьогоднішній день вже близько половини всіх сайтів в інтернеті – китайською мовою.  А з урахуванням швидкості, з якою в Китаї розвивається інтернет, це явно не межа.  Тому опанувавши китайську мову, наші студенти отримують доступ до великої кількості корисної інформації. Розважальні інтернет - ресурси, ігри, фільми і музика, телебачення і радіо китайською мовою - все це стане доступним і зрозумілим, якщо ти обереш вивчення китайської на факультеті лінгвістики та перекладу.
Китайська мова використовує особливу ієрогліфічну писемність, яка є однією з найдавніших письмових систем, що дійшли до наших днів.  Багато ієрогліфів залишаються незмінними вже більше 2000 років.  На кафедрі германських і східних мов працюють висококласні фахівці з китайської мови, в штаті на постійній основі працює також викладач-носій мови. Крім того факультет лінгвістики і перекладу постійно запрошує волонтерів та носіїв мови з Китаю
Студенти, які вивчають китайську, отримають якісні знання, це підтверджується і тим, що саме наші студенти регулярно виграють українські олімпіади з китайської мови.
Кафедра германських і  східних мов створила всі умови для того, щоб наші студенти могли отримати якісну освіту і престижну роботу - починаючи з договорів про співпрацю з китайською стороною   і закінчуючи можливістю оплачуваних стажувань для наших студентів.
Вибір якісної освіти сьогодні – запорука омріяного життя завтра!

ІНСТИТУТ ПРАВА, ЕКОНОМІКИ ТА МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН - шлях до щасливого майбутнього

Керівництво інституту

Директор Інституту права, економіки і міжнародних відносин,
кандидат юридичних наук, доцент Тицька Яна Олександрівна
тел. (048) 715-38-28
Ел. пошта: dekanatipemo415@gmail.com

заступник директора Інституту права, економіки та міжнародних відносин к.е.н., доцент Зеркіна Оксана Олександрівна


Необхідність підготовки фахівців з вищою правничою та економічною освітою об'єктивно обумовлена реаліями розвитку суспільства і сучасної держави. Надання можливості отримання якісної освіти є першим і визначальним кроком в напрямку забезпечення країни кваліфікованими кадрами, а отже, і побудови правової та демократичної держави.
Саме тому, з ініціативи Президента Міжнародного гуманітарного університету, академіка Сергія Васильовича Ківалова і рішенням Вченої ради Міжнародного гуманітарного університету, у складі Університету створено і успішно діє Інститут права, економіки та міжнародних відносин (далі ІПЕМВ).
Історія становлення провідного підрозділу Міжнародного гуманітарного університету бере свій початок з серпня 2003 року, коли було створено Інститут національного та міжнародного права. Тоді Міжнародний гуманітарний університет отримав ліцензію на право здійснення освітньої діяльності для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за спеціальністю «Правознавство» з ліцензійним обсягом 100 студентів.

Влітку 2003 року був здійснений перший набір студентів за цією спеціальністю на перший курс навчання в обсязі 50 осіб, а в серпні цього року було створено Відділення національного і міжнародного права, до складу якого входила лише одна кафедра теорії та історії держави і права, яку очолила кандидат юридичних наук, доцент Наталія Іванівна Долматова. У 2004 році Університет отримав ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за спеціальністю  «Міжнародне право» з ліцензійним обсягом 50 студентів.
Базою для формування майбутнього Інституту права, економіки та міжнародних відносин стало також створення з ініціативи професора М.П. Коваленка у 2006 році факультету економіки і менеджменту. В результаті реорганізації з 1 квітня 2012 відбулося об'єднання факультетів економіки і менеджменту та комп'ютерних наук та інноваційних технологій. В діяльності нового факультету знайшли відображення всі кращі традиції і досвід, накопичені на цих факультетах.
Першим деканом факультету економіки і менеджменту з 2003 по 2008 рік була кандидат економічних наук, доцент Гладченко Лариса Ігорівна. Потім, з 2008 до 2016 року, підрозділом керував кандидат військових наук, доцент Розанцев Олександр Олексійович. З 2016 року і по вересень 2017 року факультет економіки і менеджменту очолювала доктор економічних наук, доцент Деркач Тетяна Вадимівна. Заступником декана була кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Зеркіна Оксана Олександрівна.
У 2017 році Інститут національного та міжнародного права та факультет економіки і менеджменту було реорганізовано у Інститут права, економіки та міжнародних відносин та відкрито додаткову спеціальність «Правоохоронна діяльність».
На чолі провідного підрозділу Університету завжди стояли відповідальні і талановиті люди: професор Іванський Андрій Йосипович, професор Мінченко Раїса Миколаївна, доцент Тимур Робертович Короткий, доцент Андрій Андрійович Березовський. Вимогливий підхід кожного з них до підбору співробітників, дозволили створити згуртований колектив, команду, яка є ефективним інструментом втілення ідеї надання юридичної освіти найвищого ґатунку.
З 2015 р. по 2019 р. Інститут права, економіки та міжнародних відносин очолював к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Костянтин Вікторович Громовенко.
3 вересня 2019 року Інститут права, економіки та міжнародних відносин очолює, доцент кафедри теорії та історії державі і права Тицька Яна Олександрівна. Заступник директора, к.е.н., доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Зеркіна Оксана Олександрівна.
Сьогодні ІПЕМВ володіє всіма необхідними умовами для навчання студентів за спеціальностями «Право», «Міжнародне право»,  «Правоохоронна діяльність», «Готельно-ресторанна справа» та інші за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр» на контрактній основі.
Реалізуються програми вищої професійної освіти з присвоєнням ступеня:
- Бакалавра за спеціальністю 051 «Економіка», 056 «Міжнародні економічні відносини» за освітніми програмами «Міжнародні економічні відносини»; 071 «Облік і оподаткування», 076 «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», 073 «Менеджмент», 123 «Комп'ютерна інженерія»;
- Магістра за спеціальністю 051 «Економіка» за освітньою програмою «Економіка підприємства»; 076 «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», 056 «Міжнародні економічні відносини», 073 «Менеджмент»; 123 «Комп'ютерна інженерія».
В Інституті права, економіки та міжнародних відносин за спеціально розробленими освітніми програмами навчаються іноземні студенти російською та англійською мовами, а також здійснюється дистанційне навчання.
Випускники ІПЕМВ отримують дипломи про вищу освіту, затверджені Міністерством освіти і науки України.


Проходження навчання за вказаними спеціальностями дозволяє випускникам ІПЕМВ займати посади в центральних органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, прокуратурі, судах, Міністерстві юстиції, різних адвокатських об'єднаннях, підприємствах, установах, банках та ін.
З перших років створення ІПЕМВ керівництвом і, насамперед, Президентом, академіком Сергієм Васильовичем Ківаловим величезна увага приділяється кадровому забезпеченню навчального процесу, залученню науково-педагогічних працівників високої кваліфікації, які мають вчені ступені кандидатів і докторів юридичних наук, володіють значним педагогічним і практичним досвідом. Саме тому викладання в ІПЕМВ здійснюють понад 12 професорів, докторів юридичних наук, 50 доцентів, кандидатів юридичних наук.
У складі Інституту права, економіки та міжнародних відносин функціонують дев´ять кафедр:
Кафедра державно-правових дисциплін
Завідувач кафедри - д.ю.н., професор Крижановський Анатолій Федорович;
Кафедра кримінального права, процесу та криміналістики
Завідувач кафедри - д.ю.н. професор Подобний Олександр Олександрович;
Кафедра цивільного і господарського права та процесу
Завідувач кафедри - д.ю.н., професор Кізлова Олена Сергіївна;
Кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства
Завідувач кафедри - д.ю.н., професор Андрейченко Світлана Сергіївна;
Кафедра економіки і міжнародних економічних відносин
Завідувач кафедри - д.е.н., професор   Головченко Олена Миколаївна
Кафедра менеджменту
Завідувач кафедри - д.е.н., професор Деркач Тетяна Вадимівна
Кафедра комп'ютерної інженерії та інноваційних технологій
Завідувач кафедри – к.т.н., доцент Гура Володимир Ігорович.
Кафедра готельно-ресторанного і туристичного бізнесу
Завідувач кафедри – к.т.н, доцент Дишкантюк Оксана Володимирівна
Інститут права, економіки та міжнародних відносин здійснює підготовку аспірантів за спеціальностями: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право; 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.
У 2013 році було відкрито аспірантуру за спеціальністю «Управління проектами та програмами» (25.04.2013р.). В 2014 році відкрито аспірантуру за спеціальністю 08.00.04 «Економіка та управління підприємством» (14.02.2014), а в 2015 році за спеціальністю 051 «Економіка».
Викладачі ІПЕМВ регулярно беруть участь в міжнародних наукових конференціях і семінарах на різних рівнях (наукових, науково-практичних, методичних) в Україні та за її межами (Італія, Німеччина, Болгарія, Франція, Польща, Румунія, Угорщина, Чехія, Мексика ). Починаючи з 2014 року, щорічно проводяться міжнародні наукові конференції «Сучасна глобальна регіоналістика і суб'єкти економіки: напрями впливу» і «Перспективи управлінських рішень в бізнесі і проектах». В інституті працює науковий семінар під керівництвом професора М.П. Коваленка, гостями якого є провідні економісти Одеси, України та зарубіжжя. На сьогоднішній день підтвердженням розвитку власної економічної школи є випуск журналу «Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Економіка та менеджмент» (видається з періодичністю 6 разів на рік), який входить до переліку фахових видань Вищої атестаційної комісії у галузі економічних наук (Постанова ВАК України від 14.04.2014 р.) і зареєстрований в престижній міжнародній науково-метричній базі «Copernicus».
Не менш важливим напрямком науково-дослідної роботи професорсько-викладацького складу ІПЕМВ є видання збірників наукових праць: «Вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Юриспруденція» (включено до Переліку наукових фахових видань України); «Альманах міжнародного права».
Студенти ІПЕМВ отримують всебічні знання з базових юридичних дисциплін, що дозволяє в майбутньому надавати широкий спектр юридичних послуг. В Інституті поглиблено вивчають адміністративне, кримінальне, цивільне, господарське, екологічне, земельне, трудове, міжнародне право, право Європейського союзу, право інтелектуальної власності, конкурентне право, адвокатуру і нотаріат України, кримінологію, криміналістику, основи оперативно-розшукової діяльності, судову бухгалтерію, соціологію і філософію права, юридичну техніку, основи менеджменту і маркетингу та інші дисципліни.
Проходження практики студентами ІПЕМВ є сполучною ланкою в системі подальшого працевлаштування. Щорічно студенти Інституту проходять навчальну та виробничу практику в судових і правоохоронних органах, нотаріаті, юридичних відділах державних та комерційних структурах, прокуратурі, провідних юридичних фірмах України.
Особи, які навчаються в Інституті права, економіки та міжнародних відносин, мають можливість проходити підготовку за програмою офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки. Випускники кафедри отримують військове звання «молодший лейтенант запасу».
Мета Інституту права, економіки та міжнародних відносин - сформувати у студентів практичні навички та компетенції для організації та управління бізнесом в сучасних умовах. При навчанні студентів використовуються орієнтовані на практику «живі» технології, поєднання елементів класичної освіти і online-технологій.
Студенти ІПЕМВ беруть активну участь у спортивному житті університету. Так, футбольна команда нашого інституту неодноразово ставала переможцем як університету, так і міських турнірів.
В даний час в стінах ІПЕМВ навчаються близько 1200 студентів, серед яких не тільки громадяни України, а й представники Болгарії, Молдови, Білорусії, Туреччини, Грузії, Азербайджану, Туркменістану, Іраку, Конго. Факт навчання в Інституті значного числа іноземних громадян, безумовно, характеризує його як підрозділ вищого навчального закладу міжнародного рівня і свідчить про визнання нашого ВНЗ за кордоном. З кожним роком кількість студентів ІНМП збільшується.
П´ятнадцять років існування Інституту - період, безумовно, невеликий. Однак за цей час стараннями дружного колективу Інституту права, економіки та міжнародних відносин вдалося створити структурний підрозділ з традиціями, і методиками, що дозволяють займати одну з домінуючих позицій в системі вищої юридичної освіти нашої країни. Цьому сприяє і чудова матеріально-технічна база, і професіоналізм професорсько-викладацького складу, заснований на міцному фундаменті культури, гуманітарних знань і безцінного багаторічного досвіду.
З кожним роком в ІПЕМВ вдосконалюється навчальний процес, підвищується результативність наукових досліджень, в процесі навчання використовується тільки позитивний досвід минулого, здійснюється соціальна, виховна та культурно-просвітницька діяльність на всіх рівнях підготовки фахівців. Все це дає можливість задовольняти потреби суспільства в новому типі фахівця, здатного вирішувати найважливіші проблеми сучасності.
Професіоналізм, ерудиція і глибокі знання предмета професорсько-викладацьким складом, вміння образно і доступно викладати свої думки, високий рівень культури, здатність розуміти психологію студента, його переваги і недоліки, а також атмосфера доброзичливості і живого спілкування - в поєднанні зі строгістю і справедливістю - сприяють підвищенню активності студентів, створенню справді наукової атмосфери спільного вирішення завдань, поставлених перед Україною ХХІ століттям, - не тільки увійти в сімейство цивілізованих народів у всеозброєнні знань і умінь, а й привнести в світ власні правничі, економічні та управлінські технології.