ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВА І ДИЗАЙНУ
Фонтанська дорога 33 кабінет 105
тел. 0952208263
iskusstvomgu@ukr.net
Графік роботи: пн.-пт з 8.00 до17.00 перерва з13.00до14.00
Керівництво факультету
Токарев Александр Віталійович
Завідувач кафедрою дизайну,
професор, член Національного союзу художників України,
член правління Національного союзу кинематографістів України
Уварова Тетяна Іванівна
Завідувач кафедрою кіно та телебачення,
кандидат мистецтвознавства
Овчіннікова Альбіна Петрівна
Завідуючий кафедрою мистецтвознавства та общегуманітарних дисциплін,
професор, доктор мистецтвознавства
Факультет мистецтва та дизайну Міжнародного гуманітарного університету випускає професіоналів в галузі дизайну візуальних комунікацій (поліграфії, дизайну графічних інтерфейсів, web-дизайну), комп'ютерної графіки (векторної, растрової та 3D), флеш-анімації, концепт-арту, а також образотворчого мистецтва. Студенти опановують основи академічного малюнка і живопису, освоюють повний пакет затребуваних в сфері дизайну комп'ютерних програм, а також знайомляться з інноваційними технологіями.
Глибоке розуміння місії дизайну в сучасному світі, широкий профіль підготовки, дозволяє нам випускати фахівців, здатних адаптуватися до швидко мінливих потреб ринку і успішно розробляти і втілювати в життя проекти, що перетворюють світ.
А з цього року факультет відкриває набір на спеціальності «Актор музичного театру (мюзікл)» та «Артист-вокаліст (естрадно-джазовий напрямок)» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».
Команда досвідчених художників, працівників телебачення, кінематографістів, мистецтвознавців, інженерів намагається виховати в наших студентах позитивізм, любов до прекрасного, невгамовне прагнення до пізнання себе і навколишнього світу. На факультеті високі вимоги до студентів та викладачів, ми не просто даємо фундаментальну освіту - ми навчаємо професії, яка забезпечить нашим випускникам успішну кар'єру і благополуччя.
До складу факультету входять три кафедри: кафедра дизайну, кафедра кіно і телебачення, кафедра мистецтвознавства та загально гуманітарних дисциплін.
Історія факультету почалася в 2008 році зі створення спеціалізації «Дизайн» при факультеті комп'ютерних наук та інноваційних технологій. Через два роки була відкрита кафедра дизайну. Засновником факультету і першим завідувачем кафедри дизайну став заслужений діяч мистецтв України, професор А.В. Токарєв. На формування змісту навчання і завдань розвитку професійного освітнього досвіду вплинули заслужені художники України: Г.А. Палатніков і В.Є. Межевчук; член Національної спілки художників України А.М. Карпушкін; кандидат мистецтвознавства В.В. Жимолостнова та ін.
З 20 серпня 2012 року організовано факультет мистецтва та дизайну, який здійснює підготовку бакалаврів дизайну, кіно і телебачення (аудіовізуального мистецтва і виробництва), фахівців дизайну інтерактивних засобів масових комунікацій.
У різні роки декани - заслужений діяч мистецтв України, професор А.В. Токарєв, доктор мистецтвознавства, професор А.П. Овчиннікова, народний артист України, професор Я.В. Лупій - внесли вагомий вклад у розвиток освітньої спеціальності.
З 2013 року факультет інтенсивно розширює сферу художньої, художньо-естетичної освіти. У його складі з'явилася нова кафедра, що стала освітнім і науковим центром факультету, - «Мистецтвознавства і загальногуманітарних дисциплін», очолювана доктором мистецтвознавства, професором А.П. Овчинніковою. Доктора, доценти цієї кафедри забезпечують навчальний процес: доктор філософських наук, професор І. В. Єршова-Бабенко, доктор педагогічних наук, професор Г.Х. Яворська, кандидат історичних наук, доцент В.Г. Пищемуха, кандидат філософських наук, доцент Т.А. Крижановська, кандидат історичних наук, доцент Н.І. Серебряннікова, кандидат філософських наук, доцент Л.А. Панкова та ін.
З 2010 року на кафедрі видається «Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету», в якому публікуються статті провідних вчених України та країн ближнього і далекого зарубіжжя. У квітні 2017 року вийшов у світ перший номер міжнародного журналу "Evropský filozofický a historický diskurz" («Європейський філософський та історичний дискурс»), присвячений дослідженням актуальних проблем сучасної філософії, історії філософської думки, теорії і філософії історії, культурології, аналізам історичних процесів в окремих регіонах світу, в тому числі історії країн Центральної та Східної Європи. Членом редакційної колегії цього журналу стала завідувач кафедри мистецтвознавства і загальногуманітарних дисциплін А.П. Овчиннікова. При кафедрі діє аспірантура і здійснюється підготовка докторів філософії за спеціальністю 034 «Культурологія».
У 2013 році факультет, як динамічний живий організм, що безперервно розвивається, здійснив перший набір студентів за напрямом підготовки «Кіно,-телемистецтво». Відповідно, утворилася нова кафедра кіно і телебачення. Очолив її ведучий телевізійних програм Одеського державного телебачення, заслужений журналіст України Л. Л. Сущенко. Сьогодні керівництво кафедрою здійснює кандидат мистецтвознавства, доцент Т. І. Уварова.
Факультет готує фахівців за державними освітніми стандартами. Знання та практичні навички, отримані по фундаментальних дисциплінах, знаходять подальший розвиток в спеціальних курсах, які забезпечують глибоку базову підготовку. Багатогранне навчально-наукове та громадське життя студентів факультету сприяє формуванню цілісних творчих особистостей. Допомагає їм в цьому згуртований, високопрофесійний творчий колектив: народний артист України, кінорежисер вищої категорії Я. В. Лупій, народний артист України О. Л. Школьник, заслужений діяч мистецтв України, кінорежисер А. І. Амелін, заслужена артистка України Т. Г. Глущенко, член Національної спілки журналістів, головний режисер Одеської державної телерадіокомпанії К.Й. Капіцкий і ін.
Основна науково-педагогічна робота відбувається за трьома основними напрямками:
- створення творчих проектів у вигляді авторських робіт в галузі дизайну і різножанрових творів аудіовізуального мистецтва;
- розробка тематики наукових досліджень: «Сучасна знакова система як основа візуальної і вербальної культури»;
- розробка тем: «Дизайн-проекти як складова частина сучасної масової та елітарної культури», «Авторське кіно - кіно майбутнього».
Факультет підтримує тісні творчі та методичні зв'язки з Харківською державною академією дизайну та мистецтв, Харківською державною Академією культури, з Київською національною Академією образотворчого мистецтва, Всеросійським інститутом кінематографії ім. С. А. Герасимова, Київським Національним університетом театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, з різними закордонними профільними установами.
Навчальний процес забезпечується за допомогою сучасної матеріально-технічної бази, яка відповідає вимогам вищої школи: навчальна телестудія для створення телевізійних програм, фільмів і передач, оснащена новітніми мультимедійними засобами, відеотехнікою. Тут студенти опановують технічними знаннями, знімають свої перші практичні роботи. Наприклад, на ХІ Міжнародному кінофестивалі «Дніпро-сінема» студентка 4 курсу А. Маслова посіла друге призове місце в номінації «Кращий мультфільм». У новому навчальному році планується відкрити перший щорічний кінофестиваль студентських фільмів, в якому братимуть участь представники багатьох кіношкіл світу.
Регулярно проводяться науково-теоретичні конференції та презентації нових літературно-художніх видань з дизайну і кіновиробництва, майстер-класи доцентів і педагогів кафедр, організовуються образотворчі виставки з мистецтва Німеччини, Китаю тощо.
Студенти активно беруть участь у громадському житті університету, різноманітних конкурсах, виставках, концертах, кінофестивалях, змаганнях. На конкурсі краси «Міс МГУ-2016» перемогу здобула студентка другого курсу напряму «Кіно, - телемистецтво» Анастасія Міршафіеі Есфарджані. Вона ж завоювала титул «Віце-міс Україна-Південь». Другокурсник Дмитро Воропаєв, студент напряму «Кіно,- телемистецтво» став призером чемпіонату України з фігурного катання, Еля Дубінецька - з кінного спорту.
Навчальну практику студенти проходять у різних дизайнерських компаніях України, які співпрацюють з факультетом на договірних засадах, на Одеській кіностудії, в телекомпаніях міст України. Це дозволяє більшості випускників ще до закінчення навчання визначитися з місцем майбутньої роботи. Наші студенти і випускники працюють і знімають свої дипломні картини в компаніях: СТБ, Новий канал, Одеса ТБ, Одеська обласна державна телерадіокомпанія, ПП «Сінема».
Диплом факультету мистецтва та дизайну дає можливість випускнику працювати в державних, комерційних і спільних підприємствах за профілем набутої кваліфікації, відкрити свою справу в цьому напрямку; викладати у вищих і середніх навчальних закладах, працювати в рекламних агентствах, у сфері індустрії моди, дизайнерами-художниками, консультантами у торгово-промислових фірмах, на кіностудіях, телебаченні, в театральних закладах, а також мистецтвознавцями, в періодичних виданнях та видавництвах, створювати авторські проекти, займатися науковою роботою.
Творчі досягнення
Голови Правління Одеського відділення Національної спілки
кінематографістів України
Народного артиста України
професора кафедри кіно і телебачення
Міжнародного гуманітарного університету
ЛУПІЯ Ярослава Васильовича
Лупій Ярослав Васильович, режисер-постановник Одеської кіностудії, сценарист, публіцист, педагог. З-посеред представників творчих професій кінорежисер Я.В. Лупій, напевно, має найбільше прав повторити у зрілому віці зізнання давнього літописця: «мнозі страсті бороли мене». Він майстерно вдихає життя у своїх екранних героїв, заглиблюється в філософські та психологічні колізії, зіткнення характерів, розгадуює і майстерно, талановито втілює мотивації вчинків та поведінки своїх історичних постатей чи сучасників.
Лупій Я.В. протягом всього свого творчого життя послідовно проводить теми найзначніших подій української історії, національної духовності і культури. Десятки років не сходить з екранів історичний фільм про одного з найвизначніших полководців України Червоної Русі Данила Галицького фільм «Данило – князь Галицький», який одержав «Золотий приз» на 14-у кінофестивалі в Торонто (Канада) в 1989 р. Тонкий психологізм відрізняє всі його ігрові фільми – «Любі мої», Багряні береги», «Секретний ешелон», «За межами болю», екранізація біблійних творів Л. Українки «Akeldama. На полі крові», кінокартина «Хліб дитинства мого» про підлітків розміновувачів житнього поля періоду Вітчизняної війни та інші.
Я. В. Лупій - лауреат багатьох міжнародних і вітчизняних кінофестивалів. Новими темами його творчих досліджень часто є непросте особисте життя. Він закінчив кінорежисерський факультет КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого (1971 р. майстерня А.Й. Войтецького). З 1971 р. – режисер Одеської кіностудії. Один з засновників кіностудії «Галфільм» (1989 р.), поставив перший фільм під її копірайтом («Люди з номерами» – 1989 р.), який на документальному матеріалі розповідає про репресії на західно-українських землях, вчинені радянськими «визволителями» у 1939 р. і у повоєнний час.
У Одесі Я.В.Лупій в 1991 р. створив кіно-відеостудію «Благовіст», на якій зняв повнометражний фільм «Секретний ешелон» про вивезення до Сибіру українських дівчат.
Самостійність мислення , сприйняття реалій життя- це та індивідуальна точка погляду Я.В.Лупія та громадська і чисто людська позиція, яка за визнанням є суттю режисерської професії і вона перш за все розкривається в сфері змісту його екранного твору, а не у його формальних зисках.
Я.В.Лупій веде активну громадську діяльність. Він секретар НСКУ, член Правління Фонду Культури України, Голова правління Одеського відділення НСКУ.
Професор Я.В. Лупій працює деканом факультету мистецтва та дизайну, викладає режисуру аудіовізуальних творів, теорію і практику кіномонтажу в Міжнародному гуманітарному університеті (м. Одеса). Член Національної Спілки кінематографістів України з 1977 року.